Služby, které skutečně pomáhají

Zahájení léta grilováním v Braníku

Konečně jsme se senioři dočkali rozvolnění opatření a mohli se sejít. Naproti Domova s pečovatelskou službou v Braníku vznikl nedávno nový Denní stacionář, před kterým je prostranství, kde každý rok v létě senioři grilují. Když byly všechny dostavby hotovy a korona na ústupu, rozhodli jsme se tedy pomoci jim a letní grilování uskutečnit.

Seniorská komunita každý rok griluje. Hasiči jim pomáhali, takže jim pomohli i s uskutečněním grilování.

Přes krizové období jsme navázali spoustu nových kontaktů na další organizace v okolí. O kterých jsme sice věděli, ale nikdy neměli příležitost spolupráce. Jedni z nich jsou doborovolní Hasiči BraníkMladí hasiči Braník. Pomáhali nám shánět roušky, distribuovat je a s mnohým dalším.

Když se dozvěděli o grilování, tak je napadlo pomoci seniorům i s touto akcí. Takže dámy pečovatelky nemusely tahat těžké stoly, ale pomohly jim chlapi z hasičů. Přinesli pivo zdarma pro všechny. Společně s našim údržbářem Tomem ugrilovali výborné maso i špekáčky z místního řeznictví. Povolali i své známé a děti a společně se seniory jsme si zahráli BINGO a poslechli si koncert od dětí hasičů.

Děkujeme všem zúčastněným, především našim koordinátorkám Terezce a Pavle, našim pečovatelkám z Braníku a samozřejmě dobrovolným hasičům z Braníku, kteří nám pomohli seniorům vytvořit skvělé odpoledne.

Během celé akce jsme dodržovali všechna hygienická doporučená opatření.

Skip to content