Služby, které skutečně pomáhají

Pečujícím pomáháme i přes omezení

Vážení pečující, z důvodu vládních nařízení a s ohledem na aktuální situaci jsou do začátku listopadu zrušena veškerá skupinová setkání i prezenční vzdělávání v Ústavu sociálních služeb v Praze 4.

Centrum pro rodinné pečující ale zůstává, s určitými omezeními, v provozu.

Přestože v současné době neprobíhají osobní konzultace v kancelářích, všechny naše pracovnice jsou k dispozici na telefonu. Na dálku mohou poskytovat konzultace také s kamerou. Psychosociální podporu jsme Vám schopni poskytnout v případě akutní potřeby v domácím prostředí. 

To, co nyní často řešíme, jsou obavy pečujících z toho, co se děje a co bude. Strádají nedostatkem kontaktu a také informací. Sdílíme s nimi pocity osamělosti, naštvání, bezmoci, vyčerpání. Mnohdy se jedná i o hodinové hovory. Poskytujeme poradenství v oblasti sociálních dávek, pečovatelských služeb, možností odlehčení při péči, nabízíme pomoc s výběrem a volbou kompenzačních pomůcek. Jsme tým, který ani v této době nezahálí v pomoci. 

Obracejte se na sociální pracovnici Romanu, psycholožku Martinu a paliativní poradkyni Petru. Jsou to zkušené odbornice s laskavým a diskrétním přístupem. Využít můžete finanční poradkyni Moniku a pracovní poradkyni Lenku. Nezbytným členem našeho týmu je také garantka služby Iva.  


Kontakty na celý tým Centra spolu s dalšími užitečnými telefonními čísly.


Máme domluvené semináře na témata, která se týkají péče o blízké. Budou-li nouzová opatření pokračovat, budeme se snažit je převést na online webináře, abyste je mohli sledovat přes internet z domova. Nejbližší se bude konat  již 2.11. na téma „Inkontinence není tabu“.

Hledáme způsoby, jak Vám být co nejblíže a k dispozici. Nebojte se využívat naší pomoci a podpory.

Naší snahou je aktuálně a pružně reagovat na nově vznikající opatření s ohledem na Vaše potřeby. 

S přáním dobrých dní…

Tým Centra pro rodinné pečující         


Foto zdroj: https://unsplash.com/photos/OgDrj7Q8EAw

Skip to content