Služby, které skutečně pomáhají

Centrum pro rodinné pečující

POSKYTUJEME BEZPLATNOU PODPORU A POMOC TĚM, KTEŘÍ:

  • se připravují na péči o blízkého a potřebují se zorientovat
  • přestávají péči zvládat
  • potřebují podporu někoho dalšího

V mnohdy nelehkých situacích se můžete obracet na psycholožku, sociální pracovnici a paliativní pracovnici.

  • Nabízíme bezpečné místo pro sdílení starostí a odbornou pomoc.
  • NEZŮSTÁVEJTE NA PÉČI SAMI, JSME TU PRO TO, ABYCHOM VÁM BYLI OPOROU.
Psychologické poradenství
  • Psychologické poradenství

V Centru nabízíme psychologickou podporu a pomoc všem pečujícím. Těm, kteří se starají o své blízké doma, ale také těm, jejichž rodinní příslušníci jsou v pobytovém nebo nemocničním zařízení.

Cílem psychologického poradenství je pomoci pečujícím aktuální situaci zvládat nejen fyzicky, ale také po psychické stránce. Ve vzájemném vztahu důvěru a diskrétním prostředí nabízíme dlouhodobou podporu a doprovázení v mnohdy nelehkých obdobích života.

Na Centrum se obracejí lidé, kteří nevědí, jak péči zvládnout. Dále ti, kteří ji již nezvládají. Psychologické poradenství mohou využít ale i lidé, kteří zvládají péči o blízké velice dobře. Takoví pečující se přijdou poradit, protože se jim například nedaří při veškerém starání se o druhé najít kousek času na vlastní odpočinek a obnovu sil. Cílem je pak najít způsob, jak předejít jejich vlastnímu vyčerpání do budoucna.

Podpůrná skupinová setkání
  • Podpůrná skupina pro pečující

Podpůrná skupina je setkání těch, kteří pečují a pomáhají někomu blízkému. Většinou jde o partnera či rodiče.
Naším cílem je sdílet ve skupině své zkušenosti při péči o blízkou osobu, poznávat se a poskytovat si zpětnou vazbu i nápady. 

Vzhledem k tomu, že každý ze členů skupiny se může nacházet v jiné fázi procesu péče o blízkého,  mají pečující možnost se učit od těch, kteří jsou „o krok před nimi“ a předávat zkušenosti těm, které „jejich kroky teprve čekají“.

 

Sociální a paliativní poradenství
  • Sociální a paliativní poradenství 

Společně s pečujícími se snažíme najít takový scénář péče, který by byl vhodný nejen pro blízkého, ale který by také vytvořil prostor pro nadechnutí se a odpočinek těch, kteří pečují.

Zdravotní stav se v čase mění, jsme k dispozici po celou dobu péče, které musí být průběžné přizpůsobován i výběr vhodných služeb, dávek a pomůcek.

Podporu nabízíme i pro rodiny chronicky a terminálně nemocných klientů, stejně tak po jejich úmrtí, v náročné době truchlení. 

 

Poradenství pro pozůstalé
  • Poradenství pro pozůstalé

Nabízíme podporu a doprovázení pozůstalých (i v době před úmrtím blízkého). Společně pracujeme se vzpomínkami, vytváříme bezpečné místo pro ventilaci emocí.

Poskytujeme poradenství v oblasti pohřbívání (doma i ve zdravotnickém zařízení) a zákonných možností pohřbívání v ČR. Asistujeme při objednání pohřbu a hrobového místa.

Pomáháme s překonáváním překážek v procesu adaptace na novou životní fázi.

Tým CpRP

 

  • Bc. Tereza Novotná, DiS.

Vedoucí týmu, tereza.novotna@uss4.cz, 773 791 408

 

Dokumenty CpRP Užitečné odkazy

Na našem YouTube kanále naleznete videa, která doplňují naše poradenství a pomoc, kterou poskytujeme pečujícím: https://www.youtube.com/channel/UCgaEj71A6bWvL6_rebJ_gPg

Na vyžádání máme připravené další materiály (texty i videa), jenž Vám mohou usnadnit péči o blízkého.

Rádi Vám je poskytneme.

Skip to content