Služby, které skutečně pomáhají

V říjnu jedeme na výlet!

Hrad Loket a Lázně Kyselka.

Hrad Loket – při prohlídce hradu se seznámíme s jeho historií i s významnými rody, které se zasloužily o vybudování této krásné a zajímavé stavby. Hrad se tyčí na skále nad řekou Ohří a byl postaven už ve druhé polovině 12. století jako hrad královský. Rádi se tady zastavovali králové z rodu Přemyslovců a Lucemburků. Prohlídka hradu je procházkou po muzejních exponátech v překrásných historických místnostech včetně unikátních nástěnných maleb z doby vlády Václava IV. Uvidíme historický porcelán, sklo ze sklárny Moser, ukázky starého nábytku, starou loketskou lékárnu a další sbírky.

Lázně Kyselka – zavzpomínáme na skvělého podnikatele Heinricha Mattoniho. Začal tady se stáčením minerální vody a postupně vybudoval nádherné lázeňské budovy, kolonádu, upravil promenádní cesty, postavil železniční trať, rozhlednu, to všechno pro pohodlí lázeňských hostů. Pan Mattoni žil svými lázněmi, miloval je. Po 2. světové válce a po privatizaci po roce 1989 lázeňské budovy zpustly a začaly se rozpadat. My, ale budeme mít možnost se podívat, jak se některé domy opět začínají probouzet k životu.

Termín zájezdu: 15. října 2019 (úterý)

Cena zájezdu: 570,-Kč

Cena zahrnuje:               

dopravu autobusem

vstupné do hradu Loket

vstupné do Muzea H. Mattoniho

služby průvodce

Čas odjezdu: 8,00 hod.

Místo odjezdu: služební vchod do Podolské (vrátnice)

Pro velký zájem o výlety se prosím co nejdříve přihlaste u Radky Novákové, vedoucí klubů seniorů ÚSS4, Podolská 31 nebo na tel: 296 320 370, 606 354 133

Skip to content